İtalyanca Çeviri İzmir

İtalyanca, çeviri yapılması açısından çok zor bir dil olmasa bile, bu durum belge türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Önemli belge çevirilerinde İtalyanca en doğru hali ile kullanılmalı ve titizce çevirilmelidir. Aksi taktirde çeviriniz sizi hedefinize ulaştırmayabilir. İtalyanca dilini tercüme edecek kişinin uzun yıllar tercümanlık sektöründen çalışıp deneyim sahibi olmuş olması gerekmektedir. Bu seviyede olmayan bir tercüman önemli bir belge çevirisinde sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.

İtalyanca en çok İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda konuşulur. Bu bölgelerde yaklaşık 60 milyon kişi İtalyanca konuşur. Öğrenim ve ticari yönden dünyada yer sahibi olan İtalya, kültürel açıdan Türkiye’ye yakınlık göstermektedir. Bu yüzden tercüme büroları bir çok İtalyanca çeviri işi almaktadır.

Türkçe-İtalyanca Çeviri

Türkçe dilinden İtalyanca diline çeviri çok zor değildir. Ancak çevirilen belgenin ciddiyeti, çeviri işini zorlaştırabilmektedir. Bu yüzden ticari, teknik, edebi, tıbbi, resmi vb. belgeler, işinde uzman bir çevirmen tarafından tercüme edilmelidir. Aksi taktirde çeviriniz çok sağlıklı bir çeviri olmamakla birlikte amacınıza hizmet etmeyebilir. Bu gibi durumlar ile hiç kimse karşılaşmak istemez, bu yüzden çevirinizi gerçek bir tercümana emanet etmelisiniz.

İtalyanca ve Diğer Dillere Çeviri

İtalyan alfabesi 21 harf barındırmaktadır. K, j, w, x ve y harfleri sadece yabancı kökenli kelimelerde kullanılır. Latinceye en çok sadık kalmış dil olan İtalyanca, diğer romans dilleri olan Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rumence, Katalanca gibi dillerle birbirlerine çok benzerler. İtalyanca dilinde uzman olan bir kişi, diğer Romans dillerini çok hızlı bir şekilde öğrenebilir.

Bu bağlamda, İtalyancanın diğer Romans dillerine çevirilmesi uzman bir çevirmen tarafından kolaylıkla tamamlanabilir. Bu dil gurubunun dışında bulununan dillere ise, iki dilde de uzmanlık taşıyan bir tercüman tarafından hızlı bir şekilde tercüme edilebilir.

Çeviri Dilleri

Çeviri Türleri

Çevirilecek Bir Dökümanınız Mı Var?

Şimdi Bilgi Alın!