Çince Çeviri İzmir

Çince aslında bünyesinde bir çok dili barındıran bir kavramdır. Çince diye anılan binlerce ufak dil vardır bunların en çok konuşulanı Mandarindir. Çin Halk Cumhuriyetinin resmi dili de Mandarindir ve Pekin lehçesini kullanılır. Bu yapıdan dolayı tercüman seçilirken dil Çince ise seçim çok dikkatli yapılmalıdır. Hangi dilin hangi lehçesine ne konuda çeviri yapılacağı çok önemlidir. Yine Kurumsal bir kimlik barındıran metin ya da konuşma çevirileri büyük bir özenle yapılmalıdır.

Arkantos Çeviri Hizmetleri deneyimli ve alanında uzman tercüman kadrosuyla Çince çeviri hizmeti vermektedir. Çin gibi çok gelişmiş bir ülkeyle ticaret yaparken ticaret yapılan firmanın kendi dilini kullanmak şirketlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bir firmayla kendi dilinde iletişim kurmak o firma yetkililerinin güvenini sağlar ve onların tercihlerinde büyük oranda etkili olur. Yine yapılan çevirinin niteliği şirketlerin karar vermesini bilinçli ya da bilinçsiz etkileyecektir. Çevirinin niteliği söz konusu olduğunda tercüman seçimi yapmak gerekiyorsa çevirinin hangi alanda ve kime yapılacağı çok ehemmiyetlidir. Arkantos Çeviri Hizmetleri, bünyesinde bulundurduğu tercümanları müşterilerine yönlendirirken tercümanın uzmanlık alanını dikkate alarak en uygun çeviriyi yapacak tercümanı seçer. Bu sayede kurumsal ya da bireysel kimlik korunmuş, çeviri amacına ulaşmış olur.

Web Çevirisi

Web sitesi bir şirketin olmazsa olmazlarındandır. Web sitesinin hitap kitlesine göre bir çok şirketi web çevirisine başvurmaktadır. Arkantos Çeviri Hizmetleri olarak deneyimli ve alanında uzman kadrosuyla şirketlerin ya da kişilerin tavrını ve yönelimlerini dikkate alarak web çevirisi hizmeti sunmaktayız.

Simultane Çeviri – Tercüme

Simultane çeviri çok tecrübeli ve bilgili tercüman aranan bir konudur. Çeviri anında yapıldığı için hataya yer yoktur. Çince gibi kelimelerin telaffuzlarına göre anlam kazandıkları zor bir dilin simultane çevirisi de şüphesiz çok endişe verici görünebilir. Arkantos Çeviri Hizmetleri deneyimli ve alanında uzman kadrosuyla simultane çeviri hizmetini hatasız ve yüksek anlaşılırlıkla yapacak tercümanları size yönlendirir.

Edebi Çeviri – Tercüme

Edebi tercüme yapı itibariyle diğer çeviri çeşitlerinden çok farklıdır. Diğer alanlardan çok farklı bir uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Edebi bir eserin çevirisinde bir çeviriden öte keşif söz konusudur. Yazar önce orijinal dilindeki metni sindirmeli ardından çeviri yapılacak olan dilde yeni bir metin doğurmalıdır. Arkantos Çeviri Hizmetleri bünyesindeki Çince edebi çeviri yapan tercümanlar sadece alanında uzman ve deneyimli olmakla kalmaz aynı zamanda sanatçıdırlar.

Arkantos Çeviri Hizmetleri Çince dilinde akademik, sanatsal, kurumsal, hukuki, tıbbi, felsefi ve akla gelebilecek daha bir çok alanda profesyonel ve deneyimli tercüman kadrosuyla çeviri hizmeti sunmaktadır.

Gelişen teknolojisi ve dünya pazarına hâkimliği ile diğer dış ülkelerin olduğu gibi ülkemizin de dış ilişkiler ve ticaret konusunda Çin ile iyi ticari ilişkileri olmaktadır. Çin’den satın alınan ve getirtilen bir ürünün pahalı modelleri bulunabileceği gibi gerçekten ucuz fiyatlarda olanları da bulunduğu için bir çok firma Çin firmaları ile işler yapmaktadır ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Çin firmaları ile yapılan ticaretlerde anlaşmak için Çincenin bilinmesi veya tercümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Her ne kadar İngilizce dili de kullanılsa, Çince’nin gerekliği çok daha önemlidir, firmaların kendi dillerinde onlarla iletişim kurmanız daha sağlıklı olacak ve belki de ticari ilişkilerinizi daha sağlam temellere oturtacaktır.
Çin dili çok eski ve zor bir dil olduğu için öğrenilmesi diğer dillere göre gerçekten çok uzun zamanlar almaktadır. İyi derecede Çince konuşmak için 7000 Çin harfi bilmek gerekmektedir. Latin alfabesi ve dilinden çok farklı olan Çince öğrenmek çok zor ve zaman istemektedir. Çin’de uzun yıllar yaşamış ve ana dili gibi konuşan kişilerin şirketler arası ilişkileri çözmek için tercümanlık yapmaları daha uygun olmaktadır.
Çince Tercümanlık büromuz bünyesinde çalıştırdığı tercümanları Çinli kişilerden veya Çin’de uzun yıllar yaşamış her iki dile de hâkim Çince tercümanları seçmektir. Böylece dış ilişkilerde şirketlerin anlaşması için Çince tercümanlarımız sayesinde iyi bir aracı olarak işlerinin çözümüne yardımcı olmaktayız.

Çeviri Dilleri

Çeviri Türleri

Çevirilecek Bir Dökümanınız Mı Var?

Şimdi Bilgi Alın!