İtalyanca Çeviri İzmir : Ucuz Çevirinin Adresi

İzmir İtalyanca çeviri ofisimizde çalışmakta bulunan İtalyanca Yeminli Tercümanlarımız ;

 • İtalyanca mütercim tercümanlık bölümünden mezun
 • Uzun yıllardır İtalyanca çeviri sektöründe çalışan
 • İtalyanca tercüme alanında deneyimli
 • Hem Türkçe’nin hem de İtalyanca’nın dil bilgisi özelliklerine hakim kişilerdir

İtalyanca-Türkçe çeviri, Türkçe-İtalyanca çeviri yapan tercümanlarımız ile çalışmak için İzmir içerisinde oturuyor olmanız gerekli değil. Online İtalyanca Çeviri hizmeti ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun istediğiniz tercümeler kısa sürede elinizde.

İzmir İtalyanca çeviri bürosu

Arkantos Çeviri bürosu olarak İtalyanca çeviri konusunda, İzmir İtalyanca çeviri büroları arasında açık ara en ucuz çeviri ve en hızlı çeviri hizmeti vermekteyiz. Çevirisi yapılacak belgeleri bize ulaştırmanız durumunda en geç 30 dakika içerisinde detaylı bir inceleme ile birlikte sizlere sunacağımız kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İtalyanca çeviri ile ilgili detaylı bilgi almak için büromuza uğramanıza gerek yok. Online tercüme hizmetimizden yararlanan diğer müşterilerimiz gibi siz de belgelerinizi bize internet üzerinden ulaştırmanız durumunda zamandan tasarruf edebilirsiniz.


İtalyanca Online Tercüme İşlemleri

Online İtalyanca Çeviri

Online tercüme işlemleri ile vakit kaybına son ! Tercümesi yapılacak belgeyi bize ulaştırmanız durumunda işleyen süreç aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir ;

 • Sizden gelen belge yeminli İtalyanca tercümanımıza iletilir
 • İlk tercüme işlemi gerçekleştikten sonra editörler tarafından dil kuralları ve bütünlüğü kontrol edilir
 • Tercüme işlemi bittikten sonra isterseniz dosyayı büromuzdan alabileceğiniz gibi, internet üzerinden ya da kargo ile size ulaştırılır

Günümüzün en önemli güçlerinden biri olan bilgiye ve işleri hızlı gerçekleştirerek sonuca çabuk ulaşmanın hem şirketler hem de bireysel çalışan kişiler arasındaki önemi biliyoruz. Rakiplerinizden bir adım önde olmanız, bulunduğunuz sektörde emin adımlarla ilerlemeniz için Arkantos Çeviri hizmetleri sizlerin bir telefon kadar uzağında !

İtalyanca çeviri ücretini belirleyen durumlar ; Çeviri süresi, içeriği, sayfa ve kelime sayısıdır.İtalyanca çeviri fiyatları ile ilgili merak edilen İtalyanca çeviri sayfası kaç tl ya da 1000 karakter çeviri ücreti gibi konularda bilgi almak iletişim numaramızı arayabilirsiniz.


İtalyanca Çeviride Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalyanca-Türkçe çeviri

İtalyanca, çeviri yapılması açısından çok zor bir dil olmasa bile, bu durum belge türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Önemli belge çevirilerinde İtalyanca en doğru hali ile kullanılmalı ve titizce çevirilmelidir. Aksi taktirde çeviriniz sizi hedefinize ulaştırmayabilir. İtalyanca dilini tercüme edecek kişinin uzun yıllar tercümanlık sektöründen çalışıp deneyim sahibi olmuş olması gerekmektedir. Bu seviyede olmayan bir tercüman önemli bir belge çevirisinde sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.

İtalyanca en çok İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda konuşulur. Bu bölgelerde yaklaşık 60 milyon kişi İtalyanca konuşur. Öğrenim ve ticari yönden dünyada yer sahibi olan İtalya, kültürel açıdan Türkiye’ye yakınlık göstermektedir. Bu yüzden tercüme büroları bir çok İtalyanca çeviri işi almaktadır.

Türkçe-İtalyanca Çeviri

Türkçe dilinden İtalyanca diline çeviri çok zor değildir. Ancak çevirilen belgenin ciddiyeti, çeviri işini zorlaştırabilmektedir. Bu yüzden ticari, teknik, edebi, tıbbi, resmi vb. belgeler, işinde uzman bir çevirmen tarafından tercüme edilmelidir. Aksi taktirde çeviriniz çok sağlıklı bir çeviri olmamakla birlikte amacınıza hizmet etmeyebilir. Bu gibi durumlar ile hiç kimse karşılaşmak istemez, bu yüzden çevirinizi gerçek bir tercümana emanet etmelisiniz.

İtalyanca ve Diğer Dillere Çeviri

İtalyan alfabesi 21 harf barındırmaktadır. K, j, w, x ve y harfleri sadece yabancı kökenli kelimelerde kullanılır. Latinceye en çok sadık kalmış dil olan İtalyanca, diğer romans dilleri olan Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rumence, Katalanca gibi dillerle birbirlerine çok benzerler. İtalyanca dilinde uzman olan bir kişi, diğer Romans dillerini çok hızlı bir şekilde öğrenebilir.

Bu bağlamda, İtalyancanın diğer Romans dillerine çevirilmesi uzman bir çevirmen tarafından kolaylıkla tamamlanabilir. Bu dil gurubunun dışında bulununan dillere ise, iki dilde de uzmanlık taşıyan bir tercüman tarafından hızlı bir şekilde tercüme edilebilir.


Arkantos Çeviri İzmir İtalyanca Tercüme Bürosundan Alabileceğiniz Hizmetler

Türkçe İtalyanca çeviri

Yılların getirdiği tecrübe ve uzman noter tasdikli İtalyanca tercümanlarımızın yardımı ile belgeleriniz en ufak bir anlam kaybına uğramadan profesyonelce çevrilmektedir. Çeviri işlerinin belki de en zor kısımlarından biri olan anlam bütünlüğünü korumadır. Örnek vermek gerekirse bir metni İtalyanca’dan Türkçe’ye çevirdiğinizde elinizde olan metni bir başka çevirmen tarafından tekrar çevirme işlemi yapıldığında aynı cümlelerin aynı anlam bütünlüğünde çıkması oldukça önemlidir.

İtalyanca çeviri alanında alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir ;

 • İtalyanca yeminli tercümanlarımızdan noter onaylı İtalyanca çeviriler
 • Ticari İtalyanca çeviriler, bankacılık ve sözleşme çevirileri
 • Kişisel yazı çevirileri
 • Edebiyat alanındaki çeviriler ; şiir,öykü,roman ve hikaye
 • Şirket logosu,broşür,kartvizit ve İtalyanca reklam sektörü çevirileri
 • İtalya vize başvurusu için çeviriler
 • İtalyanca mühendislik dökümanları çevirileri
 • İtalyanca Akademik makale çevirileri
 • Tıp alanındaki çalışmaların çevirileri
 • İtalyan hukuku çevirileri
 • İtalyanca internet çevirileri

Noter Yeminli Tercümanlar İle Doğru Sonuca Ulaşın

Yeminli tercümeler,noter onaylı tercümanlar tarafından çevrilen ve imza, kaşe kullanılan tercümelerdir. Yabancı dil alanında üniversite diploması bulunan kişilere yemin ettirilmesi durumunda yeminli tercüman statüsü elde edilir.

İtalyanca Türkçe Bürosu İzmir

Herhangi bir evrakın yeminli tercüme olabilmesi için ;

 • Belge kesinlikle noter yeminli tercüman tarafından tercüme edilmelidir. Ülkemizdeki yeminli tercüman ünvanı sadece noterler tarafından verilmektedir.
 • Tercüme edilen evrakın çıktısı alınır ve tercüman tarafından imzalanıp, kaşe basılır.
 • Yeminli tercümanın ıslak imzası ile beraber doğruluk beyanı gerekir.

Yeminli tercümenin avantajları nelerdir ?

 • Yeminli tercüme ile çevrilen yazılarda tercüman imzası ve kaşesi bulunur. Tercüme edilecek evrakın eğer noter yeminli olması gerekiyorsa, elinizdeki tercümeyi herhangi bir tercüme bürosuna bıraktıktan sonra ” yeminli tercüman kaşesi ” olacak şekilde talep edin.
 • Bunun gerçekleşmesi ile ekstra bir noter onayı için ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca yeminli tercüme bir evrak resmi kuruluşlar tarafından tanınan ve herhangi bir sorun yaşayamayacağınız evrak türüdür.

 

 

 

Çeviri Dilleri

Çeviri Türleri

Çevirilecek Bir Dökümanınız Mı Var?

Şimdi Bilgi Alın!