Rusça Çeviri İzmir

Rusça’nın Kökeni

Rusça,   Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer. Dünya üzerinde en çok konuşulan dillerden biri Rusçadır. Rusçadaki kelimelerin vurgularında hiçbir kural yoktur. Bu yüzden kelimelerin vurgularını da ezberlemek gerekir. Sözcükleri öğrenirken vurguyu ve telaffuzu doğru öğrenmek önemlidir. Bu sebeplerden öğrenilmesi zor bir dildir. Özellikle konuşmaya dayalı tercümenin gerektiği alanlarda çeviriyi yapacak tercümanın seçimi çok büyük önem arz eder. Bunun yanında Rusçanın Kiril alfabesi kullanması da yine tercüman seçiminin dikkate alınması gerektiğine işaret eder.

Rusça’dan Türkçeye Çeviri Hizmeti

Ticari, hukuki, akademik, web sitesi, teknik, bireysel, katalog, öğrenci tezleri, lojistik, edebi metinler, sanat, kullanım kılavuzu, kitap çevirileri, mesleki çeviriler, teknik belge çevirileri, vekâlet çevirileri, banka ve ekstre raporlarınız gibi pek çok konuda tercümeye ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyacınız olabilecek her türlü alanla ilgili tercüme hizmetleri vermekteyiz. Günümüzde gerek bireysel gerek kurumsal işlerimizde çeviriye ihtiyaç duyulan alanlar hızlı bir artış göstermektedir. Bireysel yaşantımızda, seyahatlerimizde, sosyal çevremizle iletişimimizde sık sık farklı milliyetlerden, farklı dilleri konuşan kişilerle karşılaşmaktayız. İş hayatımızda da şirketinizin dünyaya adını duyurabilmesi ve uluslararası bir nitelik kazanabilmesi adına yabancı dile ve yabancı dilden çeviri zorunluluk halini almıştır. Yeni pazarlardan yoksun kalmamak ulaşılmak istenilen kitleye ulaşabilmek Dünyadaki şirketlere ve bireylere sizin ürün ve hizmetlerinizi tanımak size ulaşmak isteyenlerin ise size ulaşabilmesini sağlamak ancak doğru bir iletişimle mümkün olabilir. İhtiyacınız olan çeviri hizmetini Arkantos Çeviri Hizmetleri olarak profesyonel kadromuzla çok uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. İstenilen alanlarda Noter yeminli tercüme hizmeti istenilen alanlarda içerik gizli kalacak şekilde tercüme hizmeti sunmaktayız.

Bize Güvenin!

Uzmanlık gerektiren teknik çevirilerde ihtiyaç duyulan şey kelimelerin tek tek çevrilmesi değil, çevrilen metnin amacına yönelik bir çeviri olup çevrilen dilin kültürünün de göz önünde bulundurulmasıdır. Bu niteliklerden yoksun olan tercümeler ulaşılmak istenen hedefe ulaşmaktan yoksun ve uzaktır. Özellikle Tıp, hukuk, akademi, sanat, tez, kullanım kılavuzu, resmi çeviriler gibi başlıklar altında yapılan çevirilerin doğru gerçekleştirilmesi hayati bir önem taşır. Arkantos Çeviri Hizmetleri, bünyesinde barındırdığı profesyonel ve deneyimli tercümanlarla ihtiyacınız olan bu kusursuz çeviriyi her alanda Rusça Türkçe ya da Türkçe Rusça olarak sizlere sunar. Tüm çeviriler terim kontrolü ve dil bilgisi kuralları gereğince doğru bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Edebi alanda verilen Rusça eserlerin nitel ve nicel büyüklüğü Rusça Türkçe tercüme kültürünü ciddi anlamda genişletmiştir. Hala Rusçadan Türkçeye birçok edebi eser çevrilmektedir. Bunun yanında Rusyanın politik rolü ve ekonomik gücü; politik, hukuki, tıbbi, akademik gibi birçok başlık altında Rusçadan Türkçeye ve Türkçeden Rusçaya bir çok çeviri yapılmasına yol açmaktadır.

Çeviri Dilleri

Çeviri Türleri

Çevirilecek Bir Dökümanınız Mı Var?

Şimdi Bilgi Alın!